Trenuj z aplikacją AKTYWNE MIASTA

29 kwietnia 2021

Osoby aktywne bardzo chętnie sięgają po sportowe aplikacje mobilne. Panuje wszechobecna moda na korzystanie z tego typu aplikacji na urządzenia typu telefon czy zegarek. Nie ma w tym nic dziwnego. Aplikacja jest niezwykle użytecznym i wygodnym narzędziem wspierającym nasze aktywności, motywującym do działania, monitorującym regularność treningów i co najważniejsze, będącym zawsze pod ręką. Są one używane coraz częściej przez osoby podejmujące aktywność fizyczną w formie rekreacji, a nie tylko zawodowo. Na rynku dostępnych jest kilka popularnych produktów. Jedną z nich jest aplikacja Aktywne Miasta.

Aktywne Miasta  to projekt rekreacyjno – sportowy dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas.  Aktywne Miasta to portal internetowy oraz aplikacja sportowa, będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja jest bezpłatna oraz oferuje 18 dyscyplin sportowych, takich jak: jazda na rowerze, bieganie, pływanie, nordic walking, chodzenie, rolki, kajakarstwo, narty, kolarstwo, snowboard, canicross, deskorolka, hulajnoga, jazda konna, jazda na wózku, łyżwy, nartorolki, wioślarstwo. Mierzy czas, pokonany dystans, tempo, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie. Dzięki aplikacji w jednym miejscu masz pełne statystyki i historię swoich treningów! Aplikacja Aktywne Miasta umożliwia integrację z aplikacją Garmin Connect.
Inicjatorem projektu jest Miasto Bydgoszcz.

Aplikacja daje również możliwość tworzenia własnych rywalizacji, do których można zapraszać znajomych. W ramach aplikacji można brać udział w grach miejskich udostępnionych przez miasta. Użytkownicy mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami poprzez ich udostępnianie na platformach społecznościowych dzieląc się swoimi osiągnięciami z przyjaciółmi. Aplikacja posiada bowiem rozbudowany zakres publikacji treningu wraz z wizualizacją trasy oraz informacjami nałożonymi na zdjęcie. Zaproś znajomych do wspólnej zabawy i razem realizujcie kolejne sportowe cele !

Dodatkowo, dzięki aplikacji na bieżąco można sprawdzać prognozę pogody dla swojego miasta czy zdobywać wyjątkowe odznaki. Za indywidualne osiągnięcia przyznawane są odznaki – graficzne symbole przyznawane na przykład za przebiegnięcie półmaratonu, udział w grze miejskiej, rywalizacjach czy też za regularność treningów. System odznak bez wątpienia motywuje do kolejnych aktywności i wyzwań. Z kolei w dziale Rekordy prezentowane są indywidualne rekordy użytkownika we wszystkich mierzonych zakresach, ze wskazaniem dnia i treningu oraz kiedy rekord został osiągnięty.

Pobierając aplikację Aktywne Miasta zyskuje się dostęp do szeregu przydatnych funkcji oraz możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! Całomiesięczne rowerowe zmagania to fantastyczna przygoda dla wszystkich miłośników dwóch kółek!  Najbliższa edycja odbędzie się już w czerwcu 2021 roku! Szczegóły na www. aktywne.miasta.pl. W Rywalizacji 2021 weźmie udział około 50 miast. W ubiegłorocznej edycji rowerzyści kręcąc przez cały wrzesień kilometry dla swoich miast przejechali przy użyciu aplikacji ponad 3,7 mln kilometrów. Zabawa przyjęła się doskonale i zyskała uznanie wśród tysięcy ludzi stawiających na zdrowy i aktywny tryb życia. Dzięki zabawie udało się ograniczyć ślad smogowy o 134 tony! Forma organizacji rywalizacji w oparciu o aplikację mobilną spowodowała, że projekt dobrze sprawdził się nawet w czasie pandemii COVID-19. Pozwolił na integrację mieszkańców oraz promocję turystyczną regionów w bezpieczny sposób. Aktualne informacje zawsze na profilu rywalizacji na facebooku https://www.facebook.com/PucharRowerowejStolicyPolski.

Jak aktywność to tylko z aplikacją Aktywne Miasta!
Pobierz aplikację dla systemu Android TUTAJ, dla systemu IOS  TUTAJ.
Więcej informacji na www.aktywne.miasta.pl