Sztafety

Na Enea Bydgoszcz Triathlon możesz wystartować indywidualnie oraz w sztafecie, czyli 3-osobowym zespole, w którym każdy z zawodników pokonuje jeden z etapów wchodzących w skład triathlonu (pływanie, rower, bieganie).

Pakiety dla sztafet można odebrać na dwa sposoby:
– stawiając się całym całym, 3-osobowym składem w biurze zawodów
– przez kapitana, który pojawia się w biurze z oświadczeniem (oryginałem lub skanem), podpisanym przez wszystkich pozostałych uczestników sztafety. Oświadczenie możesz pobrać tutaj.

Sztafety 1/4 i 1/8


Sztafety 1/4 i 1/8 mają specjalną strefę wyznaczoną w Hali Immobile Łuczniczka.
Dostęp do tej strefy mają wyłącznie zawodnicy startujący danego dnia w sztafecie. Wejście do strefy sztafet możliwe jest przez drzwi od strony Brdy, tuż za trybunami przy mecie zawodów

Rower i wszystkie potrzebne rzeczy do zmiany kolarskiej wstawiamy:
1/4 tylko w sobotę w godzinach 8:00 – 09:15
1/8 tylko w niedzielę w godzinach 09:00 – 11:00

Pozostały sprzęt (pianka, okularki, buty biegowe, czapki itp.) zabierają ze sobą zawodnicy startujący na danej zmianie. Od momentu startu, uczestnicy nie mogą poruszać się w strefie zmian bez zgody sędziego.
Podczas trwania zawodów startujący w sztafetach mogą przejść do specjalnej strefy tylko bezpośrednio przed dokonaniem zmiany!

Jak wykonujemy zmianę?
Pływak na kolarza – przekazanie chipa pomiędzy uczestnikami następuje przy wejściu do strefy zmian. Po zmianie pływak przechodzi do strefy oczekiwania, a kolarz rusza po rower i na trasę.
Kolarz na biegacza – zawodnik odstawia rower i biegnie do strefy zmiany przy wyjściu ze strefy. Zawodnicy przekazują sobie chip, kolarz wraca do strefy oczekiwania, a biegacz rusza na trasę.

Sztafety 1/2

Sztafety startujące na „połówce” mają specjalną strefę oczekiwania wyznaczoną przed Halą SISU Arena. Dostęp do tej strefy mają wyłącznie zawodnicy startujący w sztafecie, wejście do strefy znajduje się od strony Brdy.
Rower i wszystkie potrzebne rzeczy do zmiany kolarskiej wstawia jeden zawodnik:
w niedzielę w godzinach 6:00 – 7:15.

Pozostały sprzęt (pianka, okularki, buty biegowe, czapki itp.) zabierają ze sobą zawodnicy startujący na danej zmianie. Przed Halą SISU Arena obowiązuje specjalna strefa oczekiwania na zmianę.

Uczestnicy sztafet nie mogą poruszać się w strefie zmian dla dystansu 1/2 poza momentem faktycznego dokonywania zmiany.

Jak wykonujemy zmianę?
Pływak na kolarza – przekazanie chipa pomiędzy uczestnikami następuje przy wejściu do strefy zmian.
Po zmianie pływak przechodzi do strefy oczekiwania, a kolarz rusza po rower do strefy zmian i na trasę.
UWAGA – „belka kolarska”, czyli punkt wejścia na rower dla dystansu 1/2 znajduje się w innym miejscu niż dla pozostałych dystansów, ok. 50 m od strefy zmian.