Zwiedzaj Bydgoszcz!

Skorzystaj z okazji i zwiedzaj Bydgoszcz przed i po starcie, najlepiej z całą rodziną i Twoimi kibicami!


Wycieczki z przewodnikiem po Bydgoszczy – Triathlonowe Przedbiegi

Oprowadzanie po najbardziej malowniczych zakątkach Śródmieścia?
Spacer z przewodnikiem i wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu?
A może po prostu rejs po Brdzie i poznanie miasta od strony rzeki?

Aż cztery różne wycieczki czekają na Ciebie i Twoją rodzinę przez cały triathlonowy weekend.
Wszystko to w cenie 20-30 zł od osoby, do zarezerwowania na stronie: https://visite.pl/sklep/


Rejs Tramwajem Wodnym

Zapraszamy do skorzystania z rejsów po Brdzie Bydgoskim Tramwajem Wodnym. Tramwaj pływa codziennie do końca września dwoma malowniczymi trasami, z których jedna biegnie przez śluzę Staromiejską. Na pokładzie znajduje się system audioguide, który towarzyszy turystom podczas rejsu w formie komentarza na temat mijanych obiektów.

Więcej informacji o rejsach: https://visitbydgoszcz.pl/pl/rejsy


Bydgoska Karta Turysty

Jeśli nie lubisz przepłacać podczas wakacji, kochasz zwiedzać oraz chcesz poznać historię i kulturę Bydgoszczy – Bydgoska Karta Turysty to coś dla Ciebie. Funkcjonuje ona w formie wygodnej i łatwej w obsłudze aplikacji, którą można doładować wybranym pakietem. W ramach karty możesz korzystać bezpłatnie z muzeów i galerii. Dodatkowo wypożyczysz rower, kajak lub popłyniesz rejsem Bydgoskim Tramwajem Wodnym oraz skorzystasz z wielu innych atrakcji. Zapraszamy! 

Więcej informacji o BKT: https://karta.visitbydgoszcz.pl/


Kultura i sport trzyma sztamę!

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy kibicuje wszystkim zawodnikom tegorocznej edycji Enea Bydgoszcz Triathlon.

Odwiedź muzea zlokalizowane w Śródmieściu. Zaczynając od głównego gmachu MOB przy ul. Gdańskiej 4, kończąc na Domu Leona Wyczółkowskiego na Wyspie Młyńskiej.

Główny gmach MOB to: niezwykłe wystawy sztuki, w tym: „Obrazy NIE- / rzeczywistości”, ekspozycja na której zobaczycie dzieła m.in. Beksińskiego i Czapskiego, w holu budynku nie przejdziecie obojętnie obok „Stojącej na głowie” – jak obecny świat – rzeźby Sylwestra Ambroziaka.

W Spichrzach nad Brdą – czeka na Was interaktywna opowieść o nieznanej międzywojennej Bydgoszczy oraz wystawa „12 minut” – jedyna w Polsce ekspozycja poświęcona historii odmierzania czasu.

Idąc w kierunku Wyspy Młyńskiej dotrzecie do:

– Galerii Sztuki Nowoczesnej – z wystawą dzieł Leona Piesowockiego, ostatniego z żyjących malarzy generała Andersa, których w Polsce nikt wcześniej w nie prezentował oraz zaskakującą wystawą prac Krzysztofa Gliszczyńskiego – która jest esencją energetycznej abstrakcji.

– Europejskiego Centrum Pieniądza gdzie zobaczycie legendarny „Skarb bydgoski” – tylu złotych monet jeszcze nie widzieliście. Zachwycą Was również kształtem i grawerunkiem.

– Zbiorów Archeologicznych, gdzie przeniesiecie się w czasie do wczesnego średniowiecza – do grodu Bydgosta, by ujrzeć codzienność naszych przodków i docenić nieograniczone możliwości naszych czasów.

– Domu Leona Wyczółkowskiego, tu wpatrując się w piękne pejzaże spod ręki naszego patrona znajdziecie ukojenie. To idealne miejsce na wyciszenie sportowych emocji i zebranie sił przed kolejnym etapem Triathlonu.

Trzymamy kciuki za zawodników 

Sprawdź aktualne wystawy: http://muzeum.bydgoszcz.pl/

https://www.facebook.com/muzeumbydgoszcz


Zapraszamy na lodowisko!

Lodowisko TORBYD (hala, przed którą mieści sie EXPO) zaprasza na ślizgawki na całorocznym lodowisku!
W Hali wypożyczysz łyżwy i ostudzisz emocje związane ze startem lub kibicowaniem 🙂
Ślizgawki będą dostępne w dniach:
Piątek od 17:00 do 22:00
Sobota od 15:00 do 22:00
Niedziela od 15:00 do 22:00

Komplet informacji znajdziesz na: https://torbydbydgoszcz.pl/