Utrudnienia w ruchu | Enea Bydgoszcz Triathlon 2021

Utrudnienia w ruchu

Enea Bydgoszcz Triathlon – będą ograniczenia w ruchu

 

28-29 sierpnia 2021 w Bydgoszczy odbędzie się Enea Bydgoszcz Triathlon – największa impreza triatlonowa w Polsce i jedna z największych w Europie.

W związku z tym, że zawody odbędą się w samym Centrum Miasta (z metą w okolicy HSW Łuczniczka), kierowcy muszą się liczyć w ograniczeniami w ruchu aut i czasowymi zakazami parkowania w rejonie Starego Miasta.

W czasie trwania zawodów triathloniści będą poruszać się ul. Toruńską (od Ronda Toruńskiego do Ronda Bernardyńskiego) oraz Jana Pawła II. W związku z tym zamknięta zostanie możliwość zjazdu z Ronda Toruńskiego do ul. Wojska Polskiego oraz przejazdu ul. toruńską od Ronda Bernardyńskiego do Ronda Toruńskiego.

 

Ograniczenia w możliwości parkowania aut

Zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu nie zaparkujemy samochodu na ulicy Grodzkiej oraz Rybim Rynku, jak również na ulicy Stary Port (na odcinku od Mostowej do Pocztowej). Zakazy parkowania będą obowiązywały odpowiednio:

– dla ulicy Stary Port od 27/8/2021 godziny 5:00 do 29/8/2021 do godziny 17.00 

– dla ulicy Grodzkiej i Rybiego Rynku od 27/8/2021 od godz. 18.00 do 29/8/2021 do godziny 18.00 

 

Poniżej znajdują się informacje na temat przebiegu trasy kolarskiej i biegowej.

Przebieg trasy kolarskiej:

Uczestnicy będą poruszali się fragmentem zamkniętej dla ruchu kołowego ulicy Toruńskiej na odcinku od hali widowiskowo- sportowej Łuczniczka w kierunku ronda Bernardyńskiego do wysokości ulicy Babia Wieś, następnie wracają do ronda Toruńskiego i udają się ulicą Jana Pawła II w kierunku węzła Bydgoszcz Południe (potocznie nazywanego Stryszkiem) wewnętrznym pasem drogi krajowej numer 25. Nawrotka trasy znajduje się w okolicy węzła (na czas trwania zawodów zdemontowana jest bariera sprężysta oddzielająca pasy ruchu). Powrót odbywa się wewnętrznym pasem ruchu do wysokości kładki dla pieszych zlokalizowanej pomiędzy ulicami Glinki i Wojska Polskiego i następnie przechodzi przeplotką na stronę przeciwną. Odcinek od przeplotki poprzez rondo Toruńskie do ronda Fordońskiego dla kolarzy jest dwukierunkowy. Nawrót odbywa się przed przejściem dla pieszych zlokalizowanym przed Rondem Fordońskim. Zawodnicy wracają do ronda Toruńskiego i skręcając w prawo udają się w kierunku hali. W zależności od ilości pętli wykonują 1,2 lub 4 kółka.

 

Przebieg trasy biegowej

Trasa biegowa odbywa się bulwarami do wysokości Rybiego Rynku, następnie chodnikiem wzdłuż ulicy Grodzkiej do ulicy Mostowej. Przebiegając most skręcają w ulicę Stary Port i na wysokości budynku poczty wbiegają na bulwary. Dobiegając do wysokości hotelu Słoneczny Młyn przebiegają przez jego teren i wybiegając od strony ulicy Jagiellońskiej kierują się do Ronda Fordońskiego. Następnie skręcając w prawo w ulicę Kardynała Stefana Wyszyńskiego udają się do Ronda Toruńskiego, przed którym skręcając w prawo biegną ścieżką w kierunku kortów zlokalizowanych w pobliżu Artego Arena. Następnie kierują się na metę zlokalizowaną przed hala widowiskowo- sportową Łuczniczka zlokalizowaną od strony Brda. W zależności od dystansu pokonują 1,2 lub 4 pętle.

 

 

28 sierpnia

Zamknięcie trasy kolarskiej w godzinach 7.00 – 13.00

Zamknięcie trasy biegowej w godzinach 5.00 – 16.00

 

29 sierpnia

Zamknięcie trasy kolarskiej w godzinach 6.00 – 16.00

Zamknięcie trasy biegowej w godzinach 5.00 – 17.00

 

Zmiany czasowe w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej będą wprowadzane w następującym czasie:

 

  • 28.08.2021 r. sobota – od ok. godz. 07:30; stopniowe przywracanie ruchu do planu od godz. 14:30,

 

  • 29.08.2021 r. niedziela – od ok. godz. 05:30; stopniowe przywracanie ruchu do planu od godz. 16:00.