Zapisy na sezon 2024 ruszają!

10 października 2023

Już dziś ruszają zapisy na X edycję Enea Bydgoszcz Triathlon!

Punktualnie o godzinie 18:00 kilka tysięcy zawodników rozpocznie wypełnianie formularza zgłoszeniowego.

Jak co roku, na zawody zapiszą się nie tylko profesjonaliści, ale też sportowcy-amatorzy, z których blisko połowa po raz pierwszy wystartuje w triathlonie.

Warto się pospieszyć, ponieważ co roku, miejsca na listach startowych wypełniają się w błyskawicznym tempie!

W zeszłym roku aż 3000 osób zapisało się przez formularz zgłoszeniowy w ciągu 24 godzin, rezerwując przy tym ponad połowę dostępnych miejsc!

Ponadto na najszybciej zgłaszających się jak zwykle czekają pakiety w najniższych cenach!

Uczestnicy mają do wyboru aż cztery dystanse, w zależności od stopnia wytrenowania i założonego celu.

Najkrótsze z nich (Super Sprint oraz 1/8) są dedykowane debiutantom.

Dłuższe: 1/4 i „połówka” to dystanse polecane bardziej doświadczonym zawodnikom.

Oprócz startów indywidualnych, można też zgłosić sztafetę.

W tym roku w ramach jednego formularza będzie można podjąć wyzwanie i zapisać się od razu na dwie imprezy triathlonowe z cyklu #MamCEL:

  • Enea Żnin Triathlon odbędzie się 26 maja 2024
  • Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się 13-14 lipca 2024

Zawodów w Bydgoszczy nie trzeba nikomu przedstawiać.

To już jubileuszowa, dziesiąta edycja imprezy, która co roku gromadzi ponad 4 000 zawodników i blisko 25 000 kibiców i jest jednym z największych wydarzeń multisportowych na Świecie!
Zawody w centrum Bydgoszczy przyciągają nie tylko wyjątkową, rodzinną atmosferą, ale też zróżnicowanymi dystansami czy zadaszonymi strefami zmian.

Organizatorzy zapewniają aż cztery możliwości startu: od Super Sprintu i 1/8 idealnych dla debiutantów, aż po wymagającą 1/4 czy bardzo szybką „połówkę”.
Oprócz zawodów indywidualnych, na Enea Bydgoszcz Triathlon odbywa się rywalizacja sztafet oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy w triathlonie.
Zawody zdobyły tytuły: Debiut Roku (2015) i Impreza Roku (2015, 2016, 2018) przyznane zawodom przez środowisko triathlonowe.Enea Żnin Triathlon odbędzie się po raz trzeci.

Te zawody są idealną okazją do rozpoczęcia sezonu triathlonowego w 2024 roku, ponieważ odbywają się 26 maja.
Wyjątkowy obiekt Cukrowni Żnin, który jest centrum zawodów zapewnia nie tylko doskonałą infrastrukturę, ale też mnóstwo atrakcji dla dzieci, kibiców i rodzin zawodników.

Do wyboru są trzy dystanse: 1/8, 1/4 i 1/2.

Dużym atutem zawodów w Żninie jest doskonała lokalizacja miasta i centrum zawodów: tuż przy drodze krajowej S5. Sprawia to, że do Żnina można dojechać w 30 minut z Bydgoszczy i w mniej niż godzinę z Poznania!