Nowa impreza triathlonowa – Enea Żnin Triathlon 29 maja 2022

1 lutego 2022

Organizatorzy Enea Bydgoszcz Triathlon zapraszają na nowe wydarzenie, odbywające się w ostatni weekend maja w Żninie.

Zapisy oraz więcej informacji znajdziesz na stronie www.ZninTriathlon.pl

Enea Żnin Triathlon to zawody idealne na rozpoczęcie sezonu startowego lub debiut w triathlonie.

29 maja na zawodników czeka wydarzenie z wieloma atutami, z których najważniejsze to:
* Idealne warunki do ścigania i uzyskiwania nowych życiówek na bardzo szybkich trasach
* Wyjątkowy obiekt Cukrowni Żnin, zlokalizowany tuż nad Jeziorem Żnińskim Dużym, który zapewnia atrakcje dla zawodników i ich rodzin
* Doskonała lokalizacja Żnina i bezpośrednie sąsiedztwo trasy S5 sprawiają, że na start z Bydgoszczy można dojechać w 30 minut, a dojazd z Poznania zajmuje tylko godzinę!

Zawody odbędą się na trzech dystansach:
🏆 1/8: 475m 🏊‍♀️, 22,5 km 🚴, 5,25 km 🏃‍♂️
🏆 1/4: 950m 🏊‍♀️ 45 km 🚴,10,55 km 🏃‍♂️
🏆 1/2: 1900m 🏊‍♀️, 90km 🚴, 22,1 km 🏃‍♂️

Uczestnicy mogą startować indywidualnie lub w 3-osobowych sztafetach.

Od dawna szukaliśmy nowego wyzwania, w którym moglibyśmy wykorzystać doświadczenie zebrane podczas organizacji największej imprezy triathlonowej w Polsce, czyli Enea Bydgoszcz Triathlon opowiadają organizatorzy, Aleksander Skorecki i Jakub KubińskiSzukaliśmy dogodnej lokalizacji, która pozwoli nam zorganizować nowe zawody na poziomie, którego oczekują od nas zawodnicy.
Żnin ma wszystko, czego potrzebują triathloniści: świetną lokalizację, infrastrukturę i zaangażowany samorząd. Niesamowite wrażenie robi też zrewitalizowany obiekt Cukrowni Żnin, który od momentu otwarcia zaczął przyciągać gości z całego kraju, a także otworzył swoje podwoje przed sportowcami i ich rodzinami.
Dlatego to właśnie w Żninie zdecydowaliśmy się zorganizować kolejne zawody triathlonowe w naszym portfolio.

– W poprzednim roku triathlon w Żninie nie doszedł do skutku ze względu na problemy ówczesnego organizatora. Gmina Żnin widzi jednak olbrzymi potencjał w organizacji triathlonu, dlatego zaprosiłem do współpracy organizatorów Enea Bydgoszcz Triathlon i wspólnie przygotujemy zawody Enea Żnin Triathlon w 2022 i kolejnych latach. Cieszę się, że Organizatorzy dostrzegli rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Żninie. Jestem przekonany, że 29 maja udowodnimy, że Żnin jest jednym z najlepszych miejsc w Polsce do organizacji tego typu wydarzeń! – powiedział Roberta Luchowski – Burmistrz Żnina

– Powiat żniński od wielu lat wspiera liczne wydarzenia sportowe, aktywnie promując region pod hasłem #PowiatŻnińskiAktywnie.  Z zadowoleniem przyjąłem informację, że po wyścigu kolarskim Enea Pałuki Tour czy cyklu imprez biegowych Grand Prix Pałuk których jesteśmy współorganizatorem, na terenie powiatu organizowane będzie kolejne duże przedsięwzięcie sportowe – Enea Żnin Triathlon.
To bardzo cieszy, ponieważ realizacja tego typu wydarzeń jest zbieżna z naszym podejściem do promowania sportu, tak profesjonalnego, jak i uprawianego rekreacyjnie oraz amatorsko. Teren powiatu żnińskiego znakomicie nadaje się do organizacji Enea Żnin Triathlon, poprzez liczne jeziora znajdujące się na Pałukach, atrakcyjne trasy rowerowe i wyjątkową infrastrukturę turystyczną gotową przyjąć zawodników z całego kraju.powiedział Andrzej Hłond – Wicestarosta Żniński


Enea Żnin Triathlon to także świetne przetarcie dla uczestników zawodów w Bydgoszczy.
Start w Żninie 29 maja 2022 pozwala uzyskać jeszcze więcej przyjemności z efektów pracy włożonej w przygotowania do sezonu.
Nad obydwoma wydarzeniami patronat tytularny objęła firma Enea.

– Enea Żnin Triathlon to kolejne impreza wspierana przez Grupę Enea. Cieszymy się, że po sukcesach Enea Bydgoszcz Triathlon możemy wspólnie budować nowe wydarzenie w sportowym kalendarzu. Żnin, tak samo jak Bydgoszcz, znajduje się na terenie dystrybucyjnym naszej Grupy, gdzie nasza marka jest obecna w szczególny sposób. Liczymy, że nowe zawody triathlonowe w pięknym otoczeniu pałuckiej przyrody przyciągną zawodników i wielu kibiców, w tym naszych klientów oraz pracowników. Na pewno będą oni mogli liczyć na specjalne atrakcje dla całych rodzin od Enei – powiedziała Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji GK Enea.
Jednocześnie mogę potwierdzić oficjalnie, że Enea również w tym roku będzie sponsorem tytularnym bydgoskiego triathlonu, największego w kraju spotkania pasjonatów tej dyscypliny sportu – dodała Anna Lutek.

Zawodnicy rejestrujący się najszybciej korzystają z obniżonych opłat wpisowych.

Czekają one na pierwszych zapisanych na poszczególnych dystansach:
* 1/8 i 1/4: 50 i 100 kolejnych pakietów
* 1/2 aż 100 takich pakietów (z 250 ogólnie dostępnych)


Komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.znintriathlon.pl

Na zawody można zarejestrować się tutaj: https://zapisy.sts-timing.pl/807/