eneabdgtri-calpe01_AAA
eneabdgtri-calpe02_AAA
Calpe 2018 | Obóz Treningowy z Bydgoszcz Triathlon

Calpe 2018 | Obóz Treningowy z Bydgoszcz Triathlon

OBÓZ TRENINGOWY z BYDGOSZCZ TRIATHLON: CALPE 2018

6-17 marca 2018 r.

Po raz kolejny zapraszamy Was na Obóz Treningowy z Bydgoszcz Triathlon w hiszpańskim Calpe! Podobnie jak w edycji 2017, pojedziemy do Calpe na śródziemnomorskim wybrzeżu Costa Blanca – zimowej „stolicy” europejskiego kolarstwa. Urozmaicone trasy rowerowe, wysoka kultura jazdy kierowców oraz prawdziwie wiosenne temperatury sięgające 15-20 stopni! To wszystko sprawia, że Calpe jest idealnym miejscem do szlifowania formy!

POZOSTAŁY JUŻ TYLKO OSTATNIE MIEJSCA!
Zapytaj nas o szczegóły:

calpe2018@appetiteforsports.com

_

ZAPISZ SIĘ!
(zapisy poprzez formularz w serwisie Appetiteforsports.com
naszego partnera w organizacji obozów sportowych)

Dla kogo?

Na Obozie znajdzie się miejsce dla wszystkich, niezależnie od poziomu sportowego. Nieważne, czy jeździsz na rowerze od roku, dwóch, czy może 10 lat… Wszystkich Uczestników podzielimy na grupy (w zależności od formy i umiejętności), którym zapewnimy profesjonalną opiekę trenerską – zarówno podczas treningów rowerowych, jak i pływackich czy biegowych.

Mało tego, w cenie Obozu każdy Uczestnik otrzyma także plan treningów przygotowujących do wyjazdu – tak, aby mógł/mogła  pojechać do Calpe w odpowiedniej formie i, dzięki temu, jeszcze lepiej wykorzystać czas spędzony na miejscu.

Za przygotowanie sportowe przed i podczas Obozu odpowiadać będzie Hubert Król (trenertriathlonu.pl), trener z wieloletnim doświadczeniem i osiągnięciami (zarówno w czasie swojej kariery sportowej, jak i w odniesieniu do prowadzonych przez siebie zawodników).

Na nasz Obóz możecie pojechać również z osobą towarzyszącą (niekoniecznie trenującą). Będzie ona mile widziana, a do Waszej wspólnej dyspozycji oddajemy dwuosobowe pokoje w apartamentach 4-osobowych lub apartamenty 2-osobowe na wyłączność.

Chcemy, aby nasz wyjazd miał, oprócz celów sportowych, także charakter integracyjny. Zadbamy, żeby osoby Wam towarzyszce się nie nudziły – do ich dyspozycji będą zajęcia o charakterze rozwojowym, czy rowery ze wspomaganiem elektrycznym (tak, tak! można na nich wjechać na niejedną górę!…). Chętnym pomożemy zorganizować wycieczki po bliższej lub dalszej okolicy (a obiecujemy, że jest na Costa Blanca co zwiedzać!).

Termin

Nasz obóz treningowy odbędzie się w terminie 6-17 marca 2018. Są to daty dopasowane do rozkładu lotów tanich linii lotniczych Ryanair – dla wylotów/przylotów na trasie Modlin – Alicante – Modlin.

Zakres świadczeń

Cena obozu obejmuje:

 • zakwaterowanie w wybranym typie apartamentu (opis apartamentów poniżej);
 • wynajęcie wysokiej klasy roweru szosowego na cały czas pobytu (dopasowanie i obsługa techniczna w cenie);
 • transfery z/do lotniska w Alicante (w dniu rozpoczęcia i zakończenia Obozu, w godzinach pokrywających się z godzinami przylotu i odlotu rejsu linii Ryanair z/do Modlina);
 • 3 wejścia na kryty 25-metrowy basen pływacki (tory zarezerwowane dla uczestników Obozu);
 • opieka trenerska w czasie obozu dla różnych poziomów zaawansowania i dystansów, na których zamierzasz startować;
 • bezpłatny indywidualny program przygotowania sportowego do Obozu (przed wyjazdem);
 • pakiet odżywek na cały obóz;
 • szczegółowy przewodnik po trasach kolarskich w regionie (z mapami i opisami);
 • wiedza teoretyczna z zakresu techniki jazdy na rowerze i metodyki treningu triathlonowego;
 • testy sprzętu i odżywek oraz upominki od partnerów Bydgoszcz Triathlon;
 • zniżki do wybranych restauracji/kawiarni i pomoc w organizacji czasu wolnego;
 • ubezpieczenie KL/NNW (szczegółowe warunki są załącznikiem do Umowy stanowiącym jej integralną część).

Cena nie obejmuje natomiast:

 • biletów lotniczych (zalecamy przelot tanimi liniami Ryanair, które obsługują loty na trasie Modlin-Alicante i Alicante-Modlin w terminach rozpoczęcia/zakończenia naszych turnusów);
 • wyżywienia (w apartamencie znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, w której można przygotowywać posiłki, a w pobliżu są sklepy oraz wiele restauracji zarówno z regionalnym, jak i europejskim jedzeniem).

Ceny i rabaty

Ceny Obozu zaczynają się już od  1590 zł (za osobę trenującą). Szczegóły w tabelach dostępnych w rozwijanym polu poniżej:

APARTAMENTY 4-osobowe (AP4):

Pakiet STANDARD: 1 osoba w pokoju dwuosobowym (łóżko pojedyncze)1: 2449 zł

Pakiet STANDARD-LUX: 1 osoba w pokoju dwuosobowym (łóżko podwójne) do samodzielnego wykorzystania: 3149 zł

Pakiet STANDARD-DUO: 2 osoby (trenujące) w pokoju dwuosobowym (łóżko podwójne): 4899 zł (za 2 osoby)

Pakiet STANDARD-FAMILY: 2 osoby (trenująca i nietrenująca2) w pokoju dwuosobowym (łóżko podwójne): 3949 zł (za 2 osoby)

1 osoby wykupujące ten pakiet zostaną zakwaterowane w pokoju dwuosobowym (z pojedynczymi łóżkami) z innym uczestnikiem Obozu
2 pakiet dla osoby nietrenującej nie obejmuje: wynajęcia roweru, wejść na basen, opieki trenerskiej, odżywek

 

APARTAMENTY 2-osobowe (AP2):3

Pakiet PREMIUM-LUX: 1 osoba w apartamencie do samodzielnego wykorzystania: 4199 zł

Pakiet PREMIUM-DUO: 2 osoby (trenujące) w apartamencie dwuosobowym: 6199 zł (za 2 osoby)

Pakiet PREMIUM-FAMILY: 2 osoby (trenująca i nietrenująca4) w apartamencie dwuosobowym: 4949 zł (za 2 osoby)

3 apartamenty 2-osobowe (AP2) można zarezerwować wyłącznie w całości – na wyłączność dla 1, 2 lub ewentualnie 3 osób
4 pakiet dla osoby nietrenującej nie obejmuje: wynajęcia roweru, wejść na basen, opieki trenerskiej, odżywek

Zniżki i dopłaty

W tym roku obowiązywały zniżki za wczesną rejestrację (do 20.11 oraz do 30.11 br.), a także dla uczestników naszych obozów w 2017 r. (tylko przy rejestracji do końca listopada br.).

Dodatkowy rabat w wysokości 500 zł można uzyskać dla wszystkich rezerwacji całego apartamentu AP4 dla 4 (lub 5) założonych do 15.12 br.

Jeśli natomiast masz grupę 5- lub więcej osobową i chcielibyście razem skorzystać z naszego Obozu, napisz do nas na adres calpe2018@appetiteforsports.com, a na pewno także znajdziemy dla Was ciekawą propozycję cenową!

Dopłaty do ponadstandardowych elementów oferty:

Opłata za osobę nietrenującą11 w AP4 1499 zł
Dopłata do apartamentu AP4 na wyłączność przy 3 pełnopłatnych osobach 750 zł
Dopłata do apartamentu AP4 na wyłączność przy 2 pełnopłatnych osobach 1500 zł
5 osoba trenująca w AP4 (wykupionym w całości) 1590 zł
5 osoba nietrenująca w AP4 (wykupionym w całości) 350 zł
3 osoba trenująca w AP2 1590 zł
3 osoba nietrenująca w AP2 350 zł
dopłata za dziecko 0-2 lat 150 zł
dopłata za dziecko 0-2 lat 350 zł
dopłata do roweru wyższej klasy (z hamulcami tarczowymi) 140 zł12
dopłata za udział w programie zajęć pozasportowych Kobiecego Obozu Tri-Chicas en Calpe13 650 zł
11 pakiet dla osoby nietrenującej nie obejmuje: wynajęcia roweru, wejść na basen, opieki trenerskiej, odżywek
12 za wynajem przez cały okres pobytu
13 więcej informacji na temat tego obozu znajduje się tutaj: appetiteforsports.com/tri-chicas-w-calpe

Dodatkowe informacje

Apartamenty

W czasie Obozu jego uczestnicy mogą zostać zameldowani w jednym z dwóch typów apartamentów (w zależności od wybranego Pakietu):

 • AP2 – Apartament 2-osobowy: apartament z jedną sypialnią (z łóżkiem 2-osobowym), łazienką oraz salonem (z rozkładaną sofą); mogą w nim mieszkać komfortowo 2 osoby (na łóżku małżeńskim lub z wykorzystaniem sofy) lub ewentualnie 3 osoby (np. rodzice z dzieckiem);
 • AP4 – Apartament 4-osobowy: apartament z dwiema sypialniami (jedną z łóżkiem 2-osobowym i osobną łazienką oraz drugą z dwoma łóżkami pojedynczymi), kuchnią, łazienką oraz salonem (z rozkładaną sofą); mogą w nim mieszkać komfortowo 4 osoby (2 na łóżku małżeńskim, 2 na łóżkach pojedynczych), lub – w opcji budżetowej – 5 osób (jedna na sofie w salonie).

Wszystkie apartamenty znajdują się w komfortowym apartamentowcu zlokalizowanym w centrum Calpe, tuż przy plaży i głównej promenadzie. Jest w nich w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka, garnki i zastawa stołowa, sztućce itp.), łazienka, pralka, telewizja, klimatyzacja, WiFi. W pobliżu apartamentowca zlokalizowane są liczne sklepy i restauracje.

Zakwaterowanie w apartamentach
Rezerwując pobyt na Obozie, Klient wykupuje pojedyncze miejsce w wybranym przez siebie typie apartamentu. Do miejsc pozostałych w apartamencie Organizator przydzieli innych uczestników Obozu tak, aby w AP2 nocowały maksymalnie 2 osoby, zaś w AP4 – cztery osoby.

Aby zarezerwować wspólne zakwaterowanie kilku osób w tym samym apartamencie, należy dokonać ich zgłoszenia na jednej Umowie lub ustalić szczegóły z Organizatorem.

Wyżywienie i dolot do Alicante
W cenie obozu nie jest zawarte wyżywienie. Każdy uczestnik musi o nie zadbać we własnym zakresie. Do dyspozycji uczestników, w każdym apartamencie, jest w pełni wyposażona kuchnia wraz z kuchenką i lodówką. W pobliżu apartamentowca znajdują się zaś liczne sklepy oraz restauracje.

Każdy z uczestników powinien również we własnym zakresie zarezerwować i wykupić bilety lotnicze na dolot do oraz powrót z Alicante. Termin rozpoczęcia i zakończenia Obozu dopasowany jest do rozkładu lotów tanich linii lotniczych Ryanair (na trasie Modlin – Alicante – Modlin). Ceny biletów w obie strony rozpoczynają się od ok 400 zł.

Rowery
Każdy uczestnik Obozu (nie dotyczy osób towarzyszących i dzieci) będzie miał do dyspozycji (w ramach opłaty za Obóz) wynajęty rower szosowy wysokiej klasy.

Rower zostanie przygotowany (dopasowanie rozmiaru ramy i wysokości kierownicy oraz siodła), na podstawie danych przesłanych przed obozem przez Klienta (na udostępnionym przez Appetiteforsports.com formularzu). Każdy rower będzie wyposażony w podstawowy zestaw naprawczy (pompka, dętka, łyżki). Uczestnik Obozu powinien posiadać własne pedały oraz kask (choć istnieje także możliwość wynajęcia, za dodatkową opłatą, ograniczonej ilości tych elementów wyposażenia na miejscu).

Za dopłatą istnieje możliwość zarezerwowania rowerów wyższej klasy – wyposażonych w hamulce tarczowe (Merida Scultura 6000 / Medira Reacto Disc lub podobne). Liczba tak wyposażonych rowerów jest ograniczona – decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń.

Opieka trenerska i rozkład treningów

TrenerTriathlonu.pl | Obóz Treningowy Bydgoszcz Triathlon Calpe 2018Za opiekę trenerską w trakcie Obozu, a także przygotowanie sportowe przed jego rozpoczęciem, odpowiadać będzie Hubert Król (trenertriathlonu.pl), trener z wieloletnim doświadczeniem i osiągnięciami (zarówno w czasie swojej kariery sportowej, jak i w odniesieniu do prowadzonych przez siebie zawodników).

W czasie trwania Obozu odbędzie się:

 • 7-10 treningów rowerowych (w podziale na grupy różniące się stopniem zaawansowania i prowadzone przez trenerów); ostateczna ilość treningów, a także ich trudność (dystans oraz przewyższenia) zależne będą od poziomu grupy i czynników zewnętrznych (np. pogody);
 • 3 treningi pływackie pod okiem trenera, podczas których skupimy się przede wszystkim na technice oraz ukierunkowaniu Uczestników pod kątem poprawy ich wyników poprzez samodzielne treningi po powrocie z Obozu;
 • 3-6 treningów biegowych (w zależności od poziomu sportowego danego Uczestnika).

Dodatkowo, odbędą się także spotkania praktyczno-teoretyczne, podczas których Uczestnicy zapoznają się m.in. z: prawidłową techniką jazdy na rowerze (w szczególności w górach, a także w grupie), znaczeniem treningu funkcjonalnego i uzupełniającego w przygotowaniach do triathlonu, jak również odpowiednio zbilansowanej diety.

Każdy z Uczestników będzie także mógł skorzystać z bezpłatnego indywidualnego programu przygotowania kondycyjnego do Obozu – jeszcze przed jego rozpoczęciem. Program ten będzie prowadzony przez Huberta Króla i pozwoli na zmaksymalizowanie korzyści sportowych z pobytu na Obozie.

Propozycje dla osób towarzyszących – KOBIET

Tri-Chicas en Calpe | Obóz triathlonowo-rozwojowy dla kobietW tym samym terminie (i miejscu) co zgrupowanie Bydgoszcz Triathlon odbywa się także Obóz Kobiecy Tri-Chicas en Calpe. Łączy on treningi triathlonowe z programem zajęć rozwojowych. Wszystko w DLA KOBIET i w GRONIE KOBIET!

Jeśli więc Twoja żona / partnerka / przyjaciółka też tri-nuje i miałaby ochotę na marcowy wyjazd do Calpe, może to propozycja dla niej? Oba obozy odbywają się równolegle, możliwe jest więc także wspólne zakwaterowanie – wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym.Dodatkowo, każda kobieta korzystająca z pakietu dla osoby towarzyszącej nietrenującej na Obozie z Bydgoszcz Triathlon może skorzystać z części warsztatowo-rozwojowej Tri-Chicas.

Dopłata do tej opcji wynosi 650 zł – a więcej informacji znaleźć można TUTAJ.W razie wątpliwości, prosimy o kontakt na na adres: calpe2018@appetiteforsports.com.

ZAPISZ SIĘ!
(zapisy poprzez formularz w serwisie Appetiteforsports.com
naszego partnera w organizacji obozów sportowych)

POZOSTAŁY JUŻ TYLKO OSTATNIE MIEJSCA!
Zapytaj nas o szczegóły:

calpe2018@appetiteforsports.com

_

W SKRÓCIE:

Calpe to małe, położone pomiędzy górami a morzem miejscowość na hiszpańskim Costa Blanca, która stała się… zimową stolicą europejskiego kolarstwa. Nie bez powodu! W tym czasie można bowiem w Calpe spotkać wiele czołowych ekip z zawodowego peletonu – oni wiedzą, gdzie najlepiej trenować!

Samo Calpe to mała miejscowość wypoczynkowa, znajdująca się ok 70 km od Alicante (z międzynarodowym lotniskiem, uroczą starówką i pięknym portem jachtowym, z którego m.in. startuje słynny wyścig dookoła globu Volvo Ocean Race) oraz ok 160 km od Walencji (trzeciego co do wielkości miasta w Hiszpanii, bardzo ciekawego zarówno pod względem turystycznym, jak i gastronomicznym (to tu znajduje się nieoficjalna „stolica” hiszpańskiej paelli, owoców morza (mariscos) oraz najlepszych hiszpańskich pomarańczy.

Ze względu na położenie i ukształtowanie terenu w okolicy Calpe panuje specyficzny mikroklimat, stwarzający idealne warunki do treningów w miesiącach, gdy w innych częściach Europe (a nawet samej Hiszpanii) dni są krótkie, a pogoda nie pozwala na efektywny trening rowerowy. W lutym i marcu, gdy zwykle jeździmy tam na obozy, w okolicach Calpe temperatury w ciągu dnia potrafią sięgać już nawet dwudziestu kilku stopni, a pogoda zazwyczaj jest bardzo słoneczna. Jest tam o wiele cieplej niż np. na Majorce lub w okolicach Barcelony, a trasy kolarskie są znacznie bardziej urozmaicone i pozwalają na dopasowanie treningu do każdego poziomu zaawansowania. Jadąc, można podziwiać ciągnące się kilometrami kwitnące w tym czasie gaje migdałowe oraz sady pomarańczowe pełne dojrzałych owoców.

Do dyspozycji są liczne, bardzo dobrej jakości drogi asfaltowe, o stosunkowo niewielkim ruchu samochodowym (nie wspominając już o zupełnie innej kulturze jazdy kierowców, przyzwyczajonych do obecności wszechobecnych kolarzy), pozwalające na wszechstronny trening – zarówno w terenie płaskim, jak i w górach (z nawet kilkunastokilometrowymi podjazdami i wzniesieniami przekraczającymi 1000 m n.p.m.).

Zimowy lub wiosenny obóz treningowy w Calpe to najlepsza inwestycja w Twój kolejny sezon triathlonowy czy kolarski! W tym czasie w Polsce trudno o efektywne treningi kolarskie (no chyba, że ktoś kocha trenażer…), a bieganie po śniegu czy błocie także nie należy do najprzyjemniejszych. Wielu trenerów i doświadczonych zawodników wychodzi z założenia, iż jeden lub dwa zimowe zgrupowania treningowe przed sezonem dużo lepiej przekładają się na wyniki niż równoważne (lub droższe) nakłady na sprzęt (który przecież sam nie jedzie! 🙂

A do tego ta pogoda! Słońce, błękitne niebo, pomarańczowe gaje, morze, a kilkanaście kilometrów dalej –  górskie serpentyny…

W CENIE OBOZU:

Profesjonalna opieka trenerska

zarówno w trakcie obozu,
jak i zindywidualizowany program przygotowań przed wyjazdem

Mile widziane osoby towarzyszące

także nietrenujące!
one również nie powinny się nudzić…

Rower + pływanie + bieg

a do tego także wiedza teoretyczna i pakiet odżywek na cały obóz

Wynajem roweru wysokiej klasy

dzięki czemu nie martwisz się o transport i ewentualne uszkodzenia własnego sprzętu

A JAK TO WYGLĄDA?

Obóz realizowany jest wspólnie z Appetiteforsports.com – naszym partnerem w organizacji wyjazdów sportowych

Appetiteforsports.com | Obóz Treningowy Bydgoszcz Triathlon Calpe 2018

Pozostały ostatnie miejsca na naszym marcowym klimatycznym obozie treningowym w Hiszpanii!

Dostępne pakiety: 2 x pokój dwuosobowy (także do pojedynczego wykorzystania), apartament 2-osobowy oraz apartament 4-osobowy (dla grupy znajomych lub rodziny). Zapraszamy także z osobami towarzyszącymi!

Zapytaj nas o szczegóły i ceny!